תכנון פיננסי

האם אתם מודעים למצבכם הפיננסי בכל רגע נתון ובעיקר בזמן אמת? האם אתם באמת יודעים מה רמת ההכנסות אל מול ההוצאות? האם החסכונות הפנסיוניים/פיננסים "יושבים" כראוי. האם החסכונות הפיננסיים/פנסיונים  שלכם נמצאים באלוקציה נכונה לאופי הסיכונים שלכם? האם יש לכם מספיק כסף לכל מה שאתם חפצים בו?

רבים מאיתנו חיים בחוסר וודאות כלכלית לגבי העתיד ולעיתים גם בהווה. מתוך רצון לחיות ברמת חיים ובאיכות חיים כלכלית ראויה, לחיות ברווחה לפני ואחרי הפרישה .לסייע בידי הילדים בטיול הגדול של אחרי הצבא, בלימודים האקדמיים,בנישואים,בסיוע ברכישה/השכרת בית ועוד. לוודא שתזרים ההכנסות שלכם מתאים לכם כיום ואף ובעיקר יתאים לכם בעתיד יש וניתן לבנות תוכנית חכמה ואופרטיבית ובעיקר להתאימה לאורך זמן לצרכים שלכם כולל בחינה של העברה בין דורית נאותה.

למה חשוב לקחת מתכנן פיננסי? ובעיקר מתכנן פיננסי מוסמך ומנוסה?

מתכנן פיננסי בוחן עבורכם את כל הנכסים הפיננסיים שלכם אל מול הצרכים והמטרות העתידיות שלכם. הקפדה מלאה על ה"פרטים הקטנים" והגדולים כאחד. לחיות את המציאות ולתכנן את העתידה איננה קלישאה זו מציאות נדרשת וברת ביצוע.

מתכנן פיננסי יעזור לכם לגרום לדברים הללו לקרות ע"י תכנון וליווי  עתידי נכון.

ממה בנוי תכנון פיננסי

  • ניהול נכון של הכנסות מול הוצאות
  • תכנון וניהול הכנסות מנכסים לרבות ירושות וכן העברה בין דורית
  • תכנוני מס וניצול מקסימלי של הטבות המס בחסכונות הפנסיוניים/פיננסים
  • בחינה וניהול של סיכונים כלכליים  בעתות משבר כדוגמת אובדן כושר עבודה, נכות וכד'.
  • במקרה הצורך בניית חשבון נאמנות

שינויים בקרנות הפנסיה

בחודש נובמבר 2021 אישרה הכנסת במסגרת חוק ההסדרים רפורמה ושינוי מנגנון הבטחת תשואה בקרנות הפנסיה. בעקבות הרפורמה, יבוטל מנגנון רשת הביטחון של הבטחת התשואה באמצעות אג"ח מיועדות בקרנות הפנסיה. המשמעות היא שהמדינה תפסיק להנפיק אג"ח חדשות לקרנות, ובמקומן, בחודש אוקטובר 2022 ייכנס לתוקף מתווה חדש שיחול על כל ההפקדות החדשות בקרנות הפנסיה.